Květen – Agílie Bratislava, Praha a první Open Air Agília Brno

V minulých dnech proběhly další setkání Agilia, tentokrát v Bratislavě, v Brně a v Praze.

Agília Bratislava - Jaroslav Orság

Agílii v Bratislavě uvádí Jaroslav Orság

V Bratislavě setkání hostila firma Nemetschek. Hodnocení průběhu Bratislavského setkání nechám na našem kolegovi Jarovi Orságovi. Ráda bych se však vyjádřila k setkání v Brně a v Praze.

V Brně hostila Agilia společnost AVG, která pojala akci poněkud netradičně. První Open Air Agilia v historii – na terase s výhledem na Brno. Všechny ingredience pro pohodlný pobyt v těchto výšinách byly nachystané v potřebné kvalitě – white board a fixy, správně vychlazený ležák Plzeň a samozřejmě gril.

Michal Vallo tentokrát ponechal otevřené téma. V komunitě je nás již více než 1000 a tak jsme čekali, kdo vymyslí téma k diskuzi. Děkujeme účastníkům, že ani tento aspekt nenechali padnout, krátce po poledni přišly návrhy na téma a večer bylo tedy z čeho vybírat.

Product Owner

Blízký vlastník produktu a finální odladěný grilovaný produkt (Martin Jansa)

Odbornou diskuzi jsme zahájili teoretickou přípravou – Jaké jsou zkušenosti s vlastníkem produktu proxi? Po té jsme přešli na téma – Jak na blízkého vlastníka produktu na terase? Martin Jansa, vlastník produktu, zahájil přípravu grilovaného lososa. Nejprve testovací série minimálního produktu (MVP), následně po krátké retrospektivě jsme iteračním způsobem přidávali funkce a obměny, až jsme přešli ke grilování podle individuálních požadavků. A na závěr nás čekala delikatesa, grilovaný tuňák. Zajímavá diskuze se protáhla až do pozdní noci.

V Praze probíhalo setkání Agilia o den později a to za velmi vysoké účasti. Hostující firma byla Joyful Craftsmen. První otázka hned po příchodu byla od pana výčepního, jestli si dají pivo. Připraveno bylo i výborné občerstvení a poděkování patří panu Tomášovi Tučkovi, který to celé zorganizoval.

Agilia Praha

Agília Praha – volba témy večera.

Večer uvedli Michal Vallo a Tomáš Tuček startovací otázkou: Co je to pro mne Agile? a pak se začali přidávat ostatní. Témat k diskusi se vytvořilo více, tak se muselo hlasovat, které tento večer vyhraje. Vznikla tříhodinová hodnotná diskuze a myslím, že každý si z tohoto večera odnesl domů nové poznatky a názory. Všichni přítomní pánové mě opravdu překvapili, že neskončili diskutovat ani potom, co začal hokejový zápas Česko vs Finsko. Sice přišli o první třetinu, ale i na tuhle situaci byli ve firmě Joyful Craftsmen připraveni a po skončení Agilie mohli účastníci sledovat tento zápas na velkém plátně a společně se radovat z vítězství!

 

About author: Jaroslava Ceplechova is Program Manager at Aguarra and organizer of Agilia Conference and Agilia Budapest conference.

 

Categories